Ploty a
bránky

v harmonickom štýle
so spoľahlivou konštrukciou

Pod typické plotové systémy patrí zváraný panel, zvárané pletivo, štvorhranné pletivo a farmárske pletivo. Tieto moderné ploty sú ideálne na oplotenie rodinných domov, priemyselných objektov či záhrad a ohrád.

Základné typy oplotenia

Častá dilema manželov je na svete, ak príde na výber oplotenia. Okrem širokej ponuky na trhu vstupuje do rozhodovania aj vlastný vkus a predstava o tom, ako by mal „náš“ plot vyzerať. Kde a kedy použiť ktorý typ oplotenia?

ZVÁRANÉ PANELY

Plotové dielce v dĺžke 250 cm s výškou začínajúcou na 55 cm. Štandardne sa dodávajú s povrchovou úpravou zinkovaním, prípadne zinok + prášková farba označované tiež ako Zn+PVC. Medzi najbežnejšie farby patrí tmavozelená RAL6005 a tmavosivá – antracitová RAL7016. Panely je možné dodať aj v inej farbe zo škály RAL, no iné odtiene panelov sú výlučne na objednávku. Veľkosť ôk u tohto typu oplotenia je v rozmedzí 200 x 50 mm až 200 x 60 mm. Zvárané panely sa vyrábajú v dvoch prevedeniach a to: 2D a 3D. Panely 2D nemajú ohyby, majú jeden vertikálny drôt a dva horizontálne drôty. V závislosti od potreby tuhosti sa panely vyrábajú v 3 prevedeniach s rôznymi priemermi drôtov a to (horizontálny drôt – vertikálny drôt – horizontálny drôt v mm): 5-4-5, 6-5-6, 8-6-8. Panely 3D majú ohyby – tzv. nosy – na vertikálnych drôtoch, čím vytvárajú líniu ohybu rovnobežnú s horizontálnymi drôtmi. Počet ohybov závisí od výšky zváraného panela – čím vyšší panel, tým väčší počet ohybov. Priemer drôtov je zvyčajne 4 mm a 5 mm.

Jednoznačné riešenie pre náročnejších z nás. Panel si spokojne môžete umiestniť do prednej, pohľadovej či vstupnej časti pozemku. Získa si vás svojím elegantným vzhľadom a presnou pravidelnosťou. Oplotenie súkromného pozemku týmto panelom dodá vašej záhrade moderný vzhľad a vzdušnosť. Ak túžite po oplotení na celý život, práve ste našli to pravé. Jednotlivé panelové diely sú totiž pozinkované a poplastované, čím sa dosahuje vysoká životnosť na mnoho rokov.

ZVÁRANÉ PLETIVÁ

Tvoria akýsi medzistupeň medzi štvorhrannými pletivami a zváranými panelmi. Obdĺžnikovými okami pripomínajú zvárané panely, spôsobom montáže a balením skôr štvorhranné pletivá. Veľkosť oka je zvyčajne 100 x 50 mm, u niektorých typov je to však aj 50 x 50 mm, prípadne 100 x 75 mm. Vyrábajú sa len v prevedení s poplastovanými drôtmi, v hornej a dolnej časti môžu mať zhustené oká kvôli zabezpečeniu väčšej pevnosti. Farba zváraného pletiva je najčastejšie tmavozelená RAL6005, niektoré typy zváraných pletív ponúkame aj v tmavosivej – antracitovej farbe RAL7016.

Zvárané pletivo je vhodné do menej náročného terénu, na rovnejší pozemok. Väčšinou sa zváraným pletivom oplocujú verejné priestranstvá, parky, materské školy, ihriská, ale aj súkromné pozemky: hlavne tie strany, kde sa nachádza hranica so susedom. Vyznačujú sa vysokou životnosťou a estetickosťou. Pri tomto type pletiva nepotrebujete veľké množstvo doplnkového tovaru.

ŠTVORHRANNÉ PLETIVÁ

Pletivo, ktoré pozná pravdepodobne každý z nás. Vyrába sa v dvoch prevedeniach, a to: zinkovaný drôt alebo zinkovaný drôt s poplastom. V prípade poplastovaného pletiva je farba pletiva tmavozelená s označením RAL6005. Štandardne sa vyrába v rolkách o dĺžke 15m a 25m. Najnižšie štvorhranné pletivo má výšku 100 cm. Veľkosť oka u tohto typu oplotenia je od 40 x 40 mm do 60 x 60 mm.

 

Či už máte pozemok na rovnom či členitom teréne alebo dokonca vo svahu, tento druh pletiva sa vám prispôsobí takmer kdekoľvek. Keďže dobre kopíruje terén, využíva sa hlavne na oplotenie pozemkov okolo chát, rodinných domov, v stavebníctve, poľnohospodárstve a lesníctve. Ak máte vyššie nároky na estetickú funkciu plota, máte dve možnosti. Siahnite po niečom výnimočnejšom alebo urobte kompromis: Štvorhranné pletivo umiestnite na zadné alebo bočné strany pozemku, kde nie je veľká frekvencia ľudí, avšak splní to hlavné: praktickú funkciu oplotenia. Z prednej strany, kde sa spravidla nachádza vstup do pozemku, investujte do originálnejších riešení. Touto kombináciou zabijete dve muchy jednou ranou. Investujete tam, kde to má zmysel a naopak ušetríte na miestach, kde nie je nutné pozerať na dizajn.

UZLOVÉ PLETIVÁ

Pletivo s rastúcou výškou oka. V dolnej časti pletiva sú oká menšie a postupne narastajú. Rozostup vertikálnych drôtov je zvyčajne 15 cm a horizontálnych 5 až 20 cm. Horizontálne a vertikálne drôty sú navzájom spájané „uzlom“, preto sa tento typl pletiva nazýva uzlové pletivo. Uzlové pletivo sa vyrába výlučne zo zinkovaného drôtu, nakoľko v prípade poplastovaného drôtu by dochádzalo k jeho poškodeniu počas výroby pri vytváraní jednotlivých uzlov. Ako alternatíva sa vyrába aj zvárané pletivo v rovnakom prevedení, ktoré je poplastované, ale v miestach kríženia horizontálnych a vertikálnych drôtov je bodovo zvárané.

Veľkosť oka uzlového pletiva sa stupňovito zväčšuje s výškou pletiva. Tým sa stáva oplotená plocha účinne chránenou pred nízkou, ale aj vysokou zverou bez narušenia estetického rázu krajiny. Ak bývate blízko lesa, práve zadná časť pozemku môže byť oplotená uzlovým pletivom.

Prečo ploty a bránky od 2v1?

Praxou overený, spoľahlivý a trvácny produkt

Zameranie a vypracovanie cenovej ponuky - zadarmo

PREDAJ 

PORADENSTVO 

ZAMERANIE

  MONTÁŽ

Potrebujete poradiť?
opýtajte sa

 Odpovieme vám čo najskôr.